Ognisko Sycharowskie w Piasecznie – Pl. Piłsudskiego 10

Parafia
kosciol-sw-anny-piaseczno-koscielna-169 Spotkania w domu parafialnym przy Kościele Św. Anny, przy Pl. Piłsudskiego 10 w Piasecznie – spotkania w pierwszą i trzecią środę miesiąca – ok. godz. 19.15. Przed spotkaniami o godz. 18.30 odprawiana jest w kościele Msza Św.
Duszpasterzem wspólnoty jest proboszcz ks. Andrzej Krynicki.
Parafia św. Anny >>>

W środę 21 marca odbyło się kolejne spotkanie naszej wspólnoty. Wzięło w nim udział 6 osób (Piotr, Agnieszka, Maciej, Krzysztof, Zuzanna, Krzysztof).

Podczas Mszy św. poprzedzającej nasze spotkanie, wysłuchaliśmy Słowa Bożego. W pierwszym  czytaniu na uwagę zasługiwała postawa trzech młodzieńców, którzy pokonali swój lęk i okazali wierność Bogu narażając się na śmierć.

W Ewangelii na uwagę zasługuje postawa faryzeuszów, którzy nie byli w stanie zrezygnować z fałszywych przekonań, uprzedzeń, które stały się dla nich przeszkodą w przyjęciu nauki Jezusa i wypełnieniu woli Bożej.

W nawiązaniu do czytań wysłuchanych podczas Mszy Świętej został przedstawiony temat dotyczący uczuć oraz ich porządkowania z wykorzystaniem fragmentów książki “Świat naszych uczuć” autorstwa Józefa Augustyna SJ . Zwróciliśmy uwagę, że są one bardzo ważne i nie mogą być pomijane w pracy nad osobistym rozwojem. Uporządkowane uczucia są podstawą dobrych relacji z sobą Bogiem i ludźmi. Umożliwiają odkrycie w sobie prawdziwych przekonań, które prowadzą do rozeznania i wypełnienia  Woli Bożej w naszym życiu. Przykładem dla nas stali się wspomniani trzej młodzieńcy a ostrzeżeniem postawa faryzeuszów opisana w Ewangelii.

Podczas tradycyjnej rundki “dzielenia się” podzieliliśmy się swoimi doświadczeniami życiowymi oraz świadectwami w kontekście przedstawionego tematu.

Następne spotkanie 04.04.2018.

Serdecznie zapraszamy!