Ognisko Sycharowskie w Piasecznie – Pl. Piłsudskiego 10

Parafia
kosciol-sw-anny-piaseczno-koscielna-169 Spotkania w domu parafialnym przy Kościele Św. Anny, przy Pl. Piłsudskiego 10 w Piasecznie – spotkania w pierwszą i trzecią środę miesiąca – ok. godz. 19.15. Przed spotkaniami o godz. 18.30 odprawiana jest w kościele Msza Św.
Duszpasterzem wspólnoty jest proboszcz ks. Andrzej Krynicki.
Parafia św. Anny >>>

W spotkaniu uczestniczyło 10 osób: Krzysztof, Zuzanna, Ilona, Gosia, Ewa i Rafał, Hubert, Emila, Monika, Piotr. Temat: O kryzysie i miłości w rodzinie na podstawie adhortacji papieża Franciszka „Amoris Laetitia” przedstawił Krzysztof.

Punkt wyjścia stanowi spotkanie Jezusa z Samarytanką przy studni Jakuba, w miejscowości Sychar. W tym spotkaniu sam Jezus wykazuje inicjatywę w rozmowie. Dociera że Swoją miłością do prawdy. Nie oskarża tylko wchodzi w dialog. W adhortacji papież Franciszek zwraca uwagę na dojrzewanie, na to, że trzeba przejść przez proces uzdrowienia swojej historii życia. Potrzebna jest łaska przebaczenia sobie i innym. Każdy kryzys wprowadza w proces uczenia się, rozwoju. Jest szansą na zbliżenie się do Źródła.

Najbliższe spotkanie 1 czerwca. Serdecznie zapraszamy!